* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا* به پایگاه اطلاع رسانی معاونت اداری مالی حوزه علمیه استان قم خوش آمدید


اخبار    شماره خبر: ٩٧١١٤     ١٣:٢٥ - سه شنبه ١ آذر ١٣٩٠    ارسال به دوست     نسخه چاپي


  مدیر حوزه‌ علمیه استان قم

  خدمت در حوزه تحت لوای مراجع عظام معنا پیدا می‌کند  


  مدیریت حوزه علمیه استان قم معتقد است اگر تحت لوای مراجع عظام خدمتگزاری کند، برنده است و در غیر این صورت قطعاً بازنده خواهد بود.  

به گزارش مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال، پیش از ظهر امروز در دیدار مدیر و معاونان حوزه علمیه استان قم با آیت الله‌العظمی مکارم شیرازی، با ارائه گزارشی از روند تحولات جدید در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، اظهارداشت: از یک سال قبل شورای عالی حوزه تصمیم گرفت، حوزه های علمیه استان ها را علمای بلاد اداره کنند و برای این امر در هر استانی شوراهای استانی تشکیل شود و آنان مدیر حوزه استان را انتخاب کنند؛ بر این اساس با توجه به موقعیت ممتاز حوزه علمیه قم، همان اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه با حفظ سمت، شورای عالی قم را نیز تشکیل می‌دهند و فردی را به عنوان مدیر انتخاب می‌نمایند تا امور حوزه قم را پیگیری کند.

مدیر حوزه‌ علمیه استان قم افزود: از آنجایی که حوزه علمیه قم پیشانی و مرکز ثقل حوزه‌های علمیه تشیع می باشد، اقتضا می‌کند مدیریت آن در مقام ثبوت و اثبات در حد تناسب حوزه باشد؛ بنابراین در همه صحنه‌های بروز و ظهور و مسائل کلان، شخص آیت الله مقتدایی تصمیم گیر هستند و سایرین نیز در عرصه امور اجرایی خدمت می‌کنند.

وی ادامه داد: استقرار مدیریت حوزه علمیه استان قم، نه تنها نیروی انسانی را به مجموعه اداری حوزه اضافه نکرد، بلکه منجر به چابک شدن آن شده است.   

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین فرخ‌فال خاطرنشان ساخت: در آستانه استقرار کامل مدیریت حوزه علمیه استان قم در مدرسه دارالشفا هستیم، تا با اصلاح پراکندگی بخش‌های مختلف، طلاب و فضلا برای مراجعه و پیگیری امور خود کمتر دچار زحمت و سختی شوند.

*ارائه طرح جایگزین استادمحوری به مراجع و بزرگان

وی در ادامه با اشاره به لغو طرح استاد محوری، ابراز داشت: کارگروهی متشکل از اعضای شورای عالی حوزه، معاونت های مرکز مدیریت حوزه های علمیه و جمعی از اساتید تشکیل شد که با برگزاری جلسات متعدد، طرح جدیدی تدوین  شد و پیش‌نویس آن به محضر مراجع عظام ارائه گردید.

حجت الاسلام والمسلمین فرخ فال با اشاره به برخی از مهمترین محورهای طرح جدید، گفت: در این طرح استقلال حوزه مورد توجه جدی قرار گرفته است، همچنین استقلال دروس سطوح عالی حوزه، برگزاری امتحانات و برنامه ها بدون جاذبه های مادی و نظام بخشیدن به شرکت فعال و متقن طلاب در دروس گنجانده شده است.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین فرخ‌فال در پایان خاطرنشان ساخت: مدیریت حوزه علمیه استان قم معتقد است اگر تحت لوای مراجع عظام به سربازان امام عصر‌(عج) خدمت کند، برنده است و در غیر این صورت قطعاً بازنده خواهد بود. 

 

 

خروج
پیوندها

کلیه حقوق برای معاونت اداری مالی حوزه علمیه استان قم محفوظ می‌باشد.